9. ročník Festival UW Fotografie Brno 2013

V sobotu 14.12.2013 v hotelu RAKOVEC na brněnské přehradě proběhl 9. ročník mezinárodní soutěže podvodních fotografií a filmů, festival UWFOTO BRNO 2013.

Festivalová porota v osvědčeném složení, hodnotila soutěžní práce ve dvou dnech. Vzhledem ke vzrůstající kvalitě soutěžních fotografií a filmů, má odborná porota rozhodování rok od roku těžší.

Dárkový balík s dobrotami z domácí zabíjačky velmi ocenil vítěz Divácké soutěže Martin Strmiska z Bratislavy. Pochutnal si na akraktivní ceně, kterou věnovalo Řeznictví a uzenářství Pepíček z Brněnska.

Programovou novinkou letošního ročníku byl tlumočník a učitel "brněnského hantecu" Honza Hlaváček, který velmi bravurně překládal vyhlašování výsledků z cizího jazyka (češtiny) pro místní hosty z Brna a okolí. V průběhu programu se všichni hosté naučili několik praktických slovních spojení a vět pro rychlou komunikaci a pohyb v brněnských ulících. Krátká vědomostní soutěž "S hantecem do štatlu" zpestřila večer všem.

Letošní ročník jsme si opět výborně užili a za to patří obrovský dík Všem hostům hlavně ze Slovenska, všem autorům, kteří náš festival podpořili svými autorskými díly, sponzorům a partnerům festivalu. Poprvé za devět roků si pražáci nenašli čas převzít své ceny osobně.

V tuto chvíli již začínáme pracovat na ročníku příštím, tedy jubilejním.



V letošním 9. ročníku soutěžilo:

Celkem 44 autorů s 285 fotografiemi a 7 filmy


Kategorie
Soutěžících autorů
Soutěžních prací
SLANÁ VODA
18
80
SLADKÁ VODA
10
25
BAZÉN
5
11
KREATIVNÍ
8
17
ČERNOBÍLÁ
4
44
AMATÉRSKÝ FILM
6
7
JUNIOR
2
6
SLANÁ VODA - PROFI
7
37
SLADKÁ VODA - PROFI
7
26
BAZÉN - PROFI
7
12
KREATIVNÍ - PROFI
1
1
ČERNOBÍLÁ - PROFI
7
19
MISTROVSTVÍ ČESKO SLOVENSKA
10
40


VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2013


MISTROVSTVÍ ČESKO SLOVENSKA

      1.místo - Martin Strmiska - Bratislava (SK)

      2.místo - Petr Horák - Praha

      3.místo - Richard Jaroněk - Vizovice


     Celkové pořadí MČS 2013  Celkové pořadí MČS 2013 (pdf)



MISTROVSTVÍ MĚSTA BRNA

Mistr města Brna v amatérské UW fotografii 2013

      František Hojdysz - Petřvald - Tygr



Kategorie  PROFESIONÁL - ČERNOBÍLÁ

      1.místo - Ježišmarja - Petr Horák - Praha

      2.místo - Žralok - Martin Strmiska (SK) - Bratislava

      3.místo - Jump - Lucie Drlíková - Praha



Kategorie  PROFESIONÁL - BAZÉN

      1.místo - Resignation - Lucie Drlíková - Praha

      2.místo - Sea Siren - Petr Horák - Praha

      3.místo - Swimming man - Veronika Matějková - Praha



Kategorie  PROFESIONÁL - SLADKÁ VODA

      1.místo - Freediver - Lucie Drlíková - Praha

      2.místo - Školka - Petra Áčová (SK) - Bratislava

      3.místo - Bez názvu - Martin Strmiska (SK) - Bratislava



Kategorie  PROFESIONÁL - SLANÁ VODA

      1.místo - Alien - Richard Jaroněk - Vizovice

      2.místo - Nudibranch - Petr Horák - Praha

      3.místo - Brněnský drak - Tomáš Melichárek - Prostějov



Cena za divácky nejúspěšnější dílo

          Martin Strmiska (SK) Bratislava



Kategorie  JUNIOR

Pořadí v této kategorii nebylo vyhlášeno.

      Soubor fotografií - Ondřej Gruber - Brno

      Soubor fotografií - Kristýna Polanská - Zdiby



Kategorie  FILM

      1.místo - Slané opojení 1. - Jan Štursa - Brno

      2.místo - Oriental Bay - Roman Mrázek - Olomouc

      3.místo - Umenie prežiť - Pavol Kráľ (SK) - Šrbské Pleso



Kategorie  ČERNOBÍLÁ

      1.místo - Pod žralokem - František Hojdysz - Petřvald

      2.místo - Láska - Tomáš Kelement (Sk) - Bratislava

      3.místo - Laločník - Viktor Vrbovský - Opava



Kategorie  KREATIVNÍ

      1.místo - Za sluncem - František Hojdysz - Petřvald

      2.místo - Obed - Tomáš Kelement (Sk) - Bratislava

      3.místo - Dráček tříhlavý - Viktor Vrbovský - Opava



Kategorie  BAZÉN

      1.místo - Mermaid - Jiří Pernica - Ostrava

      2.místo – V tieni - Milan Lesinger (SK) - Bratislava

      3.místo - Oheň - Jiří Lukeš - Praha



Kategorie  SLADKÁ VODA

      1.místo - Sumčí rodinka - Habrovec Josef ml. - Brno

      2.místo - Kořist - Viktor Vrbovský - Opava

      3.místo - Skoro žaba - Tomáš Kelement (Sk) - Bratislava



Kategorie  SLANÁ VODA

      1.místo - Denis na Marsa Egla - Jana Pavlíková (SK) - Skalica

      2.místo - Kanic - František Hojdysz - Petřvald

      3.místo - Trsteník - Pavel Geršl - Troubsko



DALŠÍ OCENĚNÍ

      Cena prezidenta festivalu - Vetřelec - Pavla Filipská - Rožnov pod Radhoštěm

      Cena za nejlepší debut - Morava - Karel Hrubý - Podivín

      Zvláštní cena poroty za makro - Už si pro nás jdou...- Nicol Šímová - Bedihošť



      Čestné uznání poroty - Návrat - Milan Říha - Brno

      Čestné uznání pro začínajícího autora - Kohoutek - Lukáš Beneš - Brno





Fotografie z akce:

UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Zahájení a přivítání všech hostů
Ceny pro vítěze
Ceny pro vítěze
Ceny pro vítěze
Ceny pro vítěze
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Ceny pro nejmenší
Ocenění junioři
Pavol Kráľ přijel pro svoji cenu až ze Štrbského plesa
Jan Štursa vítěz filmové kategorie
Pavel Geršl 3.místo Slaná voda - amatér
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Jana Pavlíková 1.místo Slaná voda - amatér
Tomáš Kelement 3.místo Sladká voda - amatér
Nejlepší fotografové sladké vody: Josef Habrovec ml., Tomáš Kelement, Viktor Vrbovský
Martin Strmiska 1.místo Sladká voda - profesionál
Petra Áčová 2.místo Sladká voda - profesionál
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Předseda poroty Jiří Gruber a Milan Lesinger
Milan Lesinger 2.místo Bazén - amatér
Viktor Vrbovský 3.místo Černobílé foto - amatér
Tomáš Kelement a Viktor Vrbovský
František Hojdysz 1.místo Černobílé foto - amatér
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Vítězové Černobílé kategorie: František Hojdysz, Tomáš Kelement, Viktor Vrbovský
Viktor Vrbovský přebírá cenu od předsedy poroty
Předseda poroty Jiří Gruber a Tomáš Kelement
Martin Strmiska 2.místo Černobílé foto - profesionál
Karel Hrubý přebírá cenu z rukou prezidenta festivalu
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Karel Hrubý Cena za nejlepší debut - Film Morava
Gratulace úspěšnému autorovi
Nicol Šímová Cena za nejlepší makro
Lukáš Beneš Čestné uznání pro začínajícího autora
Michal Piškula předává vítězný pohár Mistra města Brna
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
František Hojdysz Mistr města Brna v podvodní fotografii
Josef Habrovec předává sponzorský poukaz vítězi
Martin Strmiska 1.místo Mistrovství ČeskoSlovenska
Imrich Toth předává sponzorský poukaz vítězi
Martin Strmiska vítěz Mistrovství ČeskoSlovenska
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Pavla Filipská přebírá Cenu prezidenta festivalu
Sladkost pro oceněnou autorku
Pohled do sálu
Došlo i na slosování vstupenek
Petra Áčová na svoji vstupenku vyhrála
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Vše bylo důkladně zdokumentováno
Petr Večeřa a Honza Hlaváček
Honza Hlaváček mistr brněnského hantecu
Martin Strmiska vítěz divácké soutěže
Cena pro vítěza divácké soutěže krásně voněla a výborně chutnala
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
UW FOTO BRNO 2013 - slavnostní večer s vyhlášením festivalových cen
Je co oslavovat
Gratulujeme
Také je co oslavovat
A tady už se oslavuje
Slavíme úspěch všech