6. ročník Minifestival UW Fotografie Brno 2010

V sobotu 18.12.2010 v sále hotelu Kozák proběhl 6. Ročník Mezinárodního Minifestivalu Podvodní Fotografie UW FOTO BRNO 2010. Součástí tohoto festivalu je i Mistrovství města Brna v amatérské UW fotografii.

Je velmi potěšující, že každým rokem stoupá kvalita fotografií ve všech kategoriích a festivalová porota má opravdu těžkou práci vybrat ty nejlepší.

Letos nezávisle a anonymně hodnotila téměř 6 hodin. Tento ročník se také zapsal jako největší soutěž podvodních fotografií v České a Slovenské republice. Za to patří obrovský dík Vám autorům, kteří jste náš festival podpořili svými díly. Zajímavostí jistě je, že letošní Grand Prix vyhrála fotografie ze sladké vody, což se v historii festivalů v ČR a Slovensku již dlouho nestalo. Úctyhodný byl i počet přítomným hostů a autorů v sále v počtu 121. Soutěžilo se nejen o poháry a diplomy, ale také o ceny pro oceněné autory v hodnotě téměř 18.000 Kč. A letošní tombola? Byla opravdu bohatá. Sešlo se v ní 58 cen za téměř 30.000Kč.

  Program 6.ročníku (pdf)

V letošním ročníku se hodnotilo:

  • Celkem soutěžilo 60 autorů s 273 fotografiemi
  • Kategorie slaná voda       37 autorů 157 fotografií
  • Kategorie sladká voda     11 autorů 27 fotografií
  • Kategorie bazén              14 autorů 22 fotografií
  • Kategorie kreativní            8 autorů 18 fotografií
  • Kategorie černobílá         10 autorů 21 fotografií
  • Kategorie diafon               5 autorů 5 projekcí
  • Kategorie junior              11 autorů 28 fotografií

Porota již v tradičním složení 3 potápěči a 2 nepotápěči (což se jeví jako nejlepší kombinace) udělila tyto ceny:

Hlavní cena GRAND PRIX

Mistr města Brna v amatérské UW fotografii 2010


Rostislav Štefánek - Lín

         

Cena za divácky nejúspěšnější snímek 

  • Zdeněk Životský - Nic                                                                      

Kategorie  J U N I O R

       1.místo - Vousaté hemžení - Kristýna Polanská - Zdiby                         

       2.místo - Abu Dabbáb 3 - Zdenka Ruferová - Hradec Králové                

       3.místo - Mimikry - Evžen Rajzl ml. - Uherské Hradiště                         

  • Cena pro nejmladšího autora - Eliška Semrádová, 5 let - Brno                        
  • Cena sponzora - Na vlastním písečku - Jan Kožený - Olomouc              
  • Cena pořadatele - Travička zelená - Luboš Semrád - Brno                              
  • ČU za nejvtipnější foto - Výfuk - Radek Kubík - Blansko                       
  • ČU poroty - Setkání - Jiří Pavlica - Uh.Hradiště/Mařatice                                 
  • ČU pro začínajícího autora - V závěji - Lukáš Kubík - Blansko               
  • ČU poroty - Mechová zahrada - Evžen Rajzl - Uherské Hradiště                       
  • ČU za výtvarné zpracování - Tanečník - Lenka Jančíková - Brno           
  • ČU za technické provedení - Brána jinam - Čeněk Pivoňka - Prostějov            
  • ČU za makro - Krevetka - Stanislav Křápek - Miroslav                         
  • ČU za výtvarné zpracování - Milenci - Jaroslav Aulehla - Brno                         
  • ČU za adrenalin foto - Přelet - Jiří Pavlica - Uh.Hradiště/Mařatice           
  • ČU za kompozici - Série 3 fotografií - Zdeněk Rajzl - Uh.Hradiště                     
  • ČU za Nejlepší DEBUT - Máma, táta a syn - Mikšová Hana - Říčany u Brna 
  • Cena prezidenta festivalu - Zátiší - Jaroslav Aulehla - Brno                              

Kategorie  DIAFON

      1.místo - Želvy - Zdenka a Zdeněk Ruferovi - Hradec Králové                        

      2.místo - Perný den malého vodníčka - Ivan a Marek Malý - Brno                   

      3.místo - Egypt - Taba - Andrea Giblová - Březina                                         

Kategorie  KREATIVNÍ

      1.místo - Podzimní variace - Roman Vyroubal - Bludov                                  

      2.místo - Nosáč - Martin Mejzr - Napajedla                                                   

      3.místo - Ohnivý drak - Michal Doležel - Hrušovany u Brna                            

Kategorie  ČERNOBÍLÁ

      1.místo - Batman - Petr Pazdera - Velká Bystřice                                         

      2.místo - Madona - Jiří Mifek - Zlín                                                              

      3.místo - Zátiší - Pavel Locker - Starovičky                                                  

Kategorie  BAZÉN

      1.místo - Markéta 1 - Ivo Stošek - Brno                                                       

      2.místo – Help - Zdeněk Miller - Jablonec n.Nisou                                          

      3.místo - Bazén 1 - Aleš Odehnal - Brno                                                      

Kategorie  SLADKÁ

      1.místo - Sumec - Viktor Vrbovský - Opava                                                 

      2.místo - Kapr - Rostislav Štefánek - Uherské Hradiště                                 

      3.místo - Unavený fotograf - Václav Šmejkal - Praha                                   

Kategorie  SLANÁ

      1.místo - Jedna za druhou - Roman Vyroubal - Bludov                                 

      2.místo - Písečná koupel - Václav Nádeníček - Brno                                    

      3.místo - Perutýn na vraku - Viktor Vrbovský - Opava                                

Fotografie z akce:

Ceny pro vítěze
Cena pro vítěze diváckého hlasování
Poháry vítězů
Slavnostní zahájení prezidentem festivalu
Úvodní slovo předsedy poroty Jirky Grubera
Moderátor Rádia Čas - Petr Večeřa
Nejmladší autoři
Kristýna Polanská 1.místo kategorie JUNIOR
Ti nejmenší
Interview
Přišlo 121 hostů
Diváci
Petr Horký režisér, cestovatel a filmař
Mirek Náplava spisovatel, fotograf a dobrodruh
CAMERA INCOGNITA v akci
Cenu Lence Jančíkové předává nejmladší porotce Pavel Habrovec
Z rukou předsedy poroty přebírá cenu Jaroslav Aulehla
Ivan Malý 2.místo DIAFON
Roman Vyroubal 1.místo KREATIVNÍ FOTOGRAFIE
Viktor Vrbovský 3. místo SLANÁ VODA
Zdeněk Životský vítěz divácké soutěže
Mistr města Brna a vítěz Grand Prix Rostislav Štefánek
Absolutní vítěz s pohárem a poukázkou v hodnotě 6000Kč
Vítěz Grand Prix a 2.místo SLADKÁ VODA Rosťa Štefánek, Petr Pazdera obhájil 1.místo v černobílé fotografii a Dámič
Ocenění autoři
Bohatá tombola
Tombola ještě pohromadě
Hostesky Míša a Eliška s pravým perským kobercem
Matěj Ondra losuje hlavní cenu tomboly
a jacket Mares za 16000 putuje do Opavy