5. ročník Minifestival UW Fotografie Brno 2009

V sobotu 19.12.2009 proběhl 5. ročník Mezinárodního Minifestivalu podvodní fotografie UWFOTO BRNO 2009. Součástí tohoto festivalu bylo i Mistrovství města Brna v amatérské UW fotografii.

Tento ročník byl zatím nejvyrovnanější co se týká autorských příspěvků. Zajímavostí je, že porota fotografie hodnotila více jak čtyři hodiny. Slavnostního vyhlášení výsledků a předávání cen, se až na pár výjimek zúčastnili všichni autoři. Víme, že není jednoduché se prosadit v soutěži a prezentovat svoje fotografie na veřejnosti a médiích. Proto tímto děkujeme všem přihlášeným autorům, kteří v sobě našli odvahu i trochu ctižádosti se našeho festivalu zúčastnit a podpořit tak potápění a ukázat i ostatním ještě váhajícím potápěčům – fotografům, že to jde.

  Program 5.ročníku (pdf)

V letošním ročníku se hodnotilo:

  • Celkem soutěžilo 42 autorů s 243 fotografiemi
  • Kategorie slaná voda                28 autorů, 154 fotografií
  • Kategorie sladká voda              9 autorů, 18 fotografií
  • Kategorie bazén                       9 autorů, 17 fotografií
  • Kategorie černobílá                  10 autorů, 17 fotografií
  • Kategorie kreativní                   8 autorů, 10 fotografií
  • Kategorie junior                       9 autorů, 27 fotografií
  • Více jak 90 přítomných hostů rozhodlo o vítězi divácké soutěže.
Porota ve složení                

Jiří Gruber – předseda poroty, potápěč a fotograf, Roman Pohanka - profesionální fotograf, Martin Žáček - profesionální fotograf, Pavel Habrovec - Vicemistr ČR v podvodní fotografii, Drahoslava Guldová - grafička a potápěčka, udělila tyto ceny:

Hlavní cena GRAND PRIX

Mistr města Brna v amatérské UW fotografii 2009


Jiří Mifek (Elba)

         

Cena za divácky nejúspěšnější snímek 

  • Radomír Ondra (nerušit)                                    

Kategorie  J U N I O R

       1.místo - Zdena Ruferová (slimák)                        

       2.místo - Kristýna Polanská (glass fish)                 

       3.místo - Zuzana Koláčková (bublinková koupel)    

  • Cena pro nejmladšího autora - Eliška Semrádová, 4 roky (koníček)               
  • Čestné uznání pro začínajícího autora – Jiří Locker (námluvy)             
  • Čestné uznání za debut – Arnošt Hlaváčik (moře)                                         
  • Čestné uznání za nejvtipnější foto – Evžen Šik (no madam)                
  • Zvláštní cena sponzora – Zdeněk Životský (kam ses Karle schoval)               
  • Čestné uznání poroty – Nikola Polanská (zlatá rybka)                        
  • Zvláštní čestné uznání poroty – Pavel Munduch (natažené dlaně)                   
  • Čestné uznání za výtvarné zpracování - Jiří Fiala (zahrada)                
  • Čestné uznání za technické provedení – Heřman Čadil (Itálie)                       
  • Čestné uznání za makro – Vladimír Hušek (mušle)                             
  • Čestné uznání za výtv.zpracování – Roman Vyroubal (rozkvetlá zahrádka)     
  • Čestné uznání za adrenalin foto – Libor Musil (žralok)                         
  • Čestné uznání za kompozici – Michal Doležel (podvodní květina)                    
  • Cena prezidenta festivalu – Michaela Těžká (modrá závěj                   

Kategorie  KREATIVNÍ

      1.místo - Zdena Millerová (nekonečno)        

      2.místo - Michal Doležel (osobní strážce)     

      3.místo - Zdeněk Rajzl (kapr)                     

Kategorie  ČERNOBÍLÁ

      1.místo - Petr Pazdera (v proudu)               

      2.místo - Evžen Rajzl (závody)                   

      3.místo - Martin Mejzr (otočka)                   

Kategorie  BAZÉN

      1.místo - Jan Barex Kožený (bubliny)          

      2.místo - Jiří Pavlica (Anita)                        

      3.místo - Luboš Semrád (bubliny)               

Kategorie  SLADKÁ

      1.místo - Pavel Locker (štiky)                      

      2.místo - Zdeněk Miller (žabí dvojka)           

      3.místo - Václav Nádeníček (myška)            

Kategorie  SLANÁ

      1.místo - Zdeněk Rufer (barakudy)              

      2.místo – Jiří Pavlica (bubliny)                     

      3.místo - Stanislav Křápek (pavučina)          

Fotografie z akce:

Ceny pro vítěze
Open Water z Turbíny
Zde nebylo poražených
Nejmladší autorka Eliška (4 roky) přijímá gratulaci od předsedy poroty J.Grubera
Ti nejmenší - Eliška, Matěj, Vašík
Eliška a Véča
Copak jsem asi vyhrála ?
Moderátor Petr Večeřa v akci
Host festivalu Steve Lichtag
Matěj vyhrál nad Stevem
Steve je výborný bavič
Autogramiáda hosta festivalu Steva Lichtaga
Autogramiáda hosta festivalu Steva Lichtaga
Duo prezidento - Steve prezident filmového festivalu v Ústí n.Labem a Josef prezident festivalu v Brně
Pavel Locker - vítěz kategorie Sladká voda
Arnošt Hlaváčik - radost z vítězství
Radost z výhry Zdeňka Životského
Vítěz kategorie Bazén Jan Barex Kožený
Petr Pazdera - vítěz Černobílé fotografie, cenu předává porotce Pavel Habrovec
Oslava vítězství
Vítěz Grand Prix Jiří Mifek
Ti nejlepší !
Tombola pro slosování vstupenek
To bolelo !
Akce Judo
Ukázka Judo - Orel Blučina
Živá hudba Open water z Turbíny